Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа помеѓу 16 најдобри во Европскиот куп на ЕХФ.

Македонскиот тим синоќа во Автокоманда уште еднаш го победија Еупен, овој пат со 48:36.

Најефикасни во победничкиот состав беа Коларовска и Ризоска со по 11 голови.

На првиот натпревар одигра пред осум дена во Белгија, ЖРК Ѓорче Петров победи со 45:39.Автор: Администратор
Објавено на: 20/11/2023 13:56