МВР за вечерва закажа вонредна прес конференција откако се рашири информацијата дека на граничен премин е фатен Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиството на малата Вања и на велешанецо Панче, по кого беше распишана меѓународна потерница.

Засега е познат неговиот пат на движење, а тоа е Скопје-Белград-Турција преку Бугарија.Автор: Администратор
Објавено на: 05/12/2023 21:54