Големата НБА-ѕвезда, Јанис Адетокунбо го смета Кристијано Роналдо за најдобар фудбалер на сите времиња.

Кошаркарот на Милвоки бакс го искажа ова мислење одговарајќи на прашања од корисниците на Интернет. Тој беше прашан кој португалски фудбалер ќе го одведе во тимот.

- Добро прашање, имате неверојатни фудбалери во вашата земја. Луис Фиго, Нани, Деко, овие момци ми беа омилени играчи како дете. Но, сепак, тука е и единствениот Кристијано Роналдо. Веројатно би бил добар во секој спорт. Тој е толку фокусиран на победа, толку мотивиран. Играње на високо ниво на 37-38 години. Ова е многу импресивно. Така што го сметам за најголем на сите времиња, напиша Гркот.

Јанис е косопственик на фудбалскиот клуб НешвилАвтор: Администратор
Објавено на: 25/12/2023 17:02