Кајри Ирвинг се врати во составот на Далас маверикс по санирањето на повредата.

Една од ѕвездите на Далас постигна 14 поени, но тоа не му помогна на тимот од Тексас да избегне пораз на средбата со Јута (90:127).

Ирвинг покрај 14 поени имаше и девет скока и четири асистенции со шест погодени шута од 14 обдиди од поле.

Ирвинг ги пропушти последните 12 натпревари во НБА-лигата поради повреда на десната пета. Тој ноќеска против Јута одигра 32 минутиАвтор: Администратор
Објавено на: 02/01/2024 16:25