Лос Анџелес лејкерс ноќеска на домашен терен загубија од Мајами со резултат 96:110.

Лејкерси погодија само четири од 30 обиди за три поени и имаа 21 загубена топка, со што станаа првиот тим оваа сезона што упатил прецизни помалку од 15 проценти од нивните удари за тројка и направил повеќе од 20 загубени топки во еден натпревар.

Леброн Џејмс натпреварот го заврши со 12 поени, со шут од поле 6 од 18, вклучувајќи 0 од 6 за тројка. Тој имаше и 9 асистенции, 6 скока и 2 загубени топки. Ентони Дејвис постигна 29 поени (10 од 17 од поле), 17 скока, 6 асистенции, 5 блокирани шутеви, 3 украдени топки и 5 загубени топки.

Лејкерси го претрпеа третиот пораз во низа и се на 10. место во Западната конференција на НБА-лигата со биланс 17-18 (победи-порази).Автор: Администратор
Објавено на: 04/01/2024 18:17