Кошаркарот на Голден Стејт вориорс, Крис Пол, успешно е опериран поради фрактура на левата рака, објави клупската прес-служба.

Играчот се повреди во третата четвртина од натпреварот од регуларниот дел од НБА лигата против Детроит.

За три недели, на 38-годишниот Американец ќе му биде извршен втор лекарски преглед, по што ќе се знае точното време за закрепнување.

Оваа сезона, Пол настапи на 32 натпревари, со просек од 8,9 поени и 7,2 асистенцииАвтор: Администратор
Објавено на: 10/01/2024 16:53