Кошаркарите на Еуро Никел се вторите полуфиналисти на Купот на Македонија откако забележаа победа над скопски Чаир со 87-79 (47-47).

Претходно МЗТ Скопје си обезбеди пласман меѓу најдобрите четири екипи.

Иако на минута до крајот, кавадарчани влегоа со минимална предност од 79-78, сепак подобро се снајдоа во финишот и успеаја да стигнат до конечен триумф.

Смит Меквен со 28 поени беше најефикасен кај победникот, додека во редовите на поразеАвтор: Администратор
Објавено на: 16/02/2024 00:22