Плејмејкерот Џру Холидеј ќе потпише нов договор со Бостон селтикс. Договорот ќе биде со важност на четири години, во кои 33-годишниот Американец ќе заработи 135 милиони долари.

Холидеј стана четвртиот играч во историјата на НБА со договор од 100 милиони долари на возраст над 33 години.

Пред Холидеј тоа им успеа на Леброн Џејмс, Стивен Кари и Ал Хорфорд.

Сезонава Холидеј одигра 68 натпревари во НБА, со просек од 12,5 поени, 5,4 скока и 4,9 асистенции.Автор: Администратор
Објавено на: 11/04/2024 15:39