Во Западната конференција на НБА-лигата се создаде досега невидена ситуација.

Оклахома, Минесота и Денвер по 81 натпревар имаат ист биланс – 56 победи и 25 порази.

За прв пат во историјата на НБА, три екипи се во конкуренција за лидерската позиција во конференцијата на еден натпревар до крајот на регуларниот дел од сезоната.

Оклахома ќе го затвори регуларниот дел од сезоната со средба со Далас, Минесота ќе игра со Феникс, а Денвер со МемфисАвтор: Администратор
Објавено на: 13/04/2024 18:21