Во НБА-лигата, врз основа на резултатите од регуларниот дел од сезоната, одредени се сите плејоф и плејин парови.

Западна конференција плејин:

Њу Орлеанс (7 место) – Лејкерс (8 место)

Сакраменто (9) – Голден Стејт (10)

Прво коло плејоф:

Оклахома (1) – плејин тим

Денвер (2) – плејин тим

Минесота (3) – Феникс (6)

Клиперс (4) – Далас (5)

Источна конференција плејин:

Филаделфија (7 место) – Мајами (8)

Чикаго (9) – Атланта (10)

Прво коло плејоф:

Бостон (1) – плејин тим

Њујорк (2) – плејин тим

Милвоки (3) - Индијана (6)

Кливленд (4) – Орландо (5).

Плејин турнирот ќе се одржи од 16 до 19 април. Плејофот започнува на 20 април.Автор: Администратор
Објавено на: 15/04/2024 15:05