По натпреварот одигран минатиот викенд, Лоренцо дојде на трибините каде се фотографираше со навивачите и делеше автограми. Еден од навивачите притоа му пријде на Лоренцо и му го побара дресот, нудејќи му 50 евра, кои фудбалерот ги зеде, го соблече дресот со број 22 и му го подари на навивачот, се гледа од видео емитувано на шпанска телевизија.

„Сè се случи многу брзо. Но, за луѓето да разберат, ние играме во трета лига и немаме договори какви што луѓето можеби мислат дека ги имаме. Јас не сум милионер“, изјави Лоренцо.

„Клубот ни дава одреден број на дресови кои можеме да ги делиме, а јас веќе ја надминав таа бројка. Клубот потоа ни наплаќа за дополнителни дресови и тоа му го кажав на човекот од трибината“, додаде Лоренцо.

Фудбалерот на Малага рече дека не требало да му го продаде дресот на навивачот.

„Во тој момент реагирав природно и ги зедов парите во замена за дресот. Сега кога размислувам, не требаше да го сторам тоа. Но, тоа го направив со искрена намера, се надевам дека луѓето ќе разберат“, рече ЛоренцоАвтор: Администратор
Објавено на: 16/04/2024 04:38