Женската ракометна репрезентација на Македонија предмалку ги доби противниците на Европското првенство 2024 година кое ќе се одржи во Австрија, Унгарија и Швајцарија о 28. ноември до 15 декември годинава.

Ракометарките се најдоа во групата А со домаќинот Унгарија, Шведска и Турција.

Домаќин на нашата група е Дебрецин.

За женската ракометна репрезентација ова ќе биде седмо учество на Европските првенства.Автор: Администратор
Објавено на: 19/04/2024 04:38