Со дабл-дабл ефект од 32 поена и 12 скока, Никола Јокиќ ноќеска го предводеше Денвер нагетс до почетна победа 114:103 над Лос Анџелес лејкерс во првото коло од НБА плејофот.

Во гостинската екипа најефикасни беа Ентони Дејвис со 32 и Леброн Џејмс со 27 поени.

Резултати на другите три натпревари досега завршени од 1.коло:

Њујорк – Филаделфија 111:104

Кливленд – Орландо 97:83

Минесота – Феникс 120:95.

Се игра до четири победи.Автор: Администратор
Објавено на: 21/04/2024 15:23