Крилниот напаѓач на Манчестер сити, Фил Фоден го состави својот тим од најдобрите играчи во историјата на Премиер лигата.

Дваесет и тригодишниот Англичанец избра формација 4-4-2, поставувајќи ги Кристијано Роналдо и Тиери Анри во средниот ред.

Тимот на Фил Фоден од Премиер лигата: Едерсон, Кајл Вокер, Вирџил ван Дајк, Винсент Компани, Ешли Кол, Патрик Виеира, Давид Силва, Кристијано Роналдо, Тиери Анри, Вејн Руни и Серхио Агуеро.

Фоден забележа 159 настапи во Премиер лигата, постигнувајќи 49 гола и 25 асистенцииАвтор: Администратор
Објавено на: 21/04/2024 22:56