Барселона е подготвена да ги слушне предлозите за трансфер на дефанзивецот Роналд Араухо, пренесува „Sport.es“.

Според шпанскиот спортски медиум, клубот очекува да може да го продаде 25-годишниот Уругваец за не помалку од 100 милиони евра.

Доколку Араухо замине, Барселона планира да ангажира искусен централен дефанзивец.

Во тековната сезона 25-годишниот Араухо одигра 33 натпревари на кои постигна еден гол. Неговиот актуелен договор со Барселона е до крајот на јуни 2026 година.

Трансфермаркт вредноста на Араухо ја проценува на 70 милиони евра.Автор: Администратор
Објавено на: 21/04/2024 23:08