Тренерот Ерик тен Хаг се пожали на бројни повреди во Манчестер јунајтед.

- За 18 месеци никогаш не сум имал можност да го изведам мојот омилен тим бидејќи играчите се повредени. Ова ме загрижува. Иако тоа беше можно само еднаш, на домашен натпревар против Манчестер сити минатата сезона. Ова беше единствениот пат кога имавме целосен ростер и можев да го изберам мојот најсилен тим. На сите други натпревари секогаш моравме да се соочуваме со повредени фудбалери. Ова е природно за фудбалот, но не во такви размери како кај нас. Кога имате толку многу повредени на клучните позиции, невозможно е да ги постигнете посакуваните резултати. Ова е мојата вистина. Другите можеби имаат своја вистина, но јас не можам да ја трошам мојата енергија на ова, изјави Тен Хаг.Автор: Администратор
Објавено на: 22/04/2024 04:24