Жените кои сакаат да експериментираат во сексот и кои се склони кон смели игри под чаршавите ќе се одушеват од следнава идеја. Во прашање е секси трик што има моќ едноставно да го полуди мажот.

Станува збор за бондаж техника, поточно за врзување во кревет, која може да биде одлична подлога за секси уживање. Се’ што ви е потребно се лисици или парче ткаенина со кој ќе го врзете својот маж, а она што ќе му го приредите само за неговите очи долго нема да му излезе од глава. Еве што се’ може да направите.

Врзете го за столица и пружете му врела предигра

До креветот донесете столица и на неа сместете го својот партнер. Може да биде гол или само по долен веш. Рацете ставете му ги зад грб и врзете ги заедно. При тоа можете да употребите лисици, каиш или подебело јаже, а уште подобар избор е марама, бидејќи е мека и не остава лузни на кожата. Својот сакан прво галете го по телото и бакнувајте го по вратот, усните и градите. Кога ќе се почувствувате дека е запален, посветете се на себе. Галете се по телото, градите, стомакот и по меѓуножјето. Ако по маицата немате градник, можете своите еротски движења да ги зачините така што по деколтето ќе полиете чаша топла вода која за момент ќе ги нагласи вашие набрекнати брадавици. Приближете му ги градите до усните, така што за момент ќе може преку влажната маица да ги осети на јазикот.

Полудете го со своите набрекнати дојки

Партнерот наведете го на многу секси фантазии со своите преубави дојки. Милувајте ги своите гради, масирајте ги, потоа стиснете ги заедно па повторно пуштете ги. При играњето можете да употребите храна, крема за тело или ароматично масло, со што на својот партнер ќе му пренесете дел од сцените од филмот „Девет ипол недели“.

Мастурбирајте пред него

Што повеќе се чувствувате опуштено и секси пред партнерот, повеќе ќе ве посакува. Клекнете на креветот, а вашата рака нека од градите полека тргне кон меѓуножјето. Најнапред нежно милувајте се по срамните усни и венериниот брег, а потоа нема вашите прсти одат се подолу и подолу. Лежете пред вашиот партнер така што тој ќе им одличен поглед на вашата вагина. Ако сакате, можете да му дадете дозвола да ви кажува што да правите, како да се допирате додека тој гледа.

Доведете го и себе и него до крај

Нека не ви биде непријатно во текот на мастурбацијата да употребите еротски помагала како што се топчиња, вибратор и слично. Цел овреме не заборавајте повремено да го бакнувате и милувате пенисот на партнерот за постојано да го одржувате во постојана ерекција. Поттикнувајте го ве охрабрува со зборови, а вие концентрирајте се исклучително на своето уживање. Доколку ги примените сите овие трикови, брзо ќе дојдете до боженствен оргазам. По ова, фрлете го својот партнер на креветот, а потоа погрижете се за неговиот оргазам или можете да го задоволите врзан на столицата. Изборите е ваш.Автор: Администратор
Објавено на: 28/04/2024 05:46