Европската ракометна федерација (ЕХФ) со жрепка во вторникот вечер ги одреди полуфиналните дуели во Лигата на шампиони во машка и женска конкуренција.

Машкиот фајнлфор ќе се одржи во Келн во „Ланкснес арената“ на 8 и 9 јуни, а завршниот турнир во женска конкуренција ќе биде една недела претходно во Будимпешта.

Германски Кил ќе игра против шпанска Барселона, додека во второто полуфинале се среќаваат дански Алборг и германски Магдебург.

Во полуфиналето во женска конкуренција, данскиот Есбјерг ќе игра против унгарски Ѓер, а француски Мец против германски ББМ Битигхајм.Автор: Администратор
Објавено на: 08/05/2024 15:38