Американскиот глумец Стив Бушеми се наоѓа во болница во Њујорк откако бил нападнат од непознат маж во центарот на њујоршката општина Менхетен. Глумецот се чувствува добро и заздравува, соопшти неговиот гласноговорник.

Бушеми (66) вчера бил удрен со тупаница во лицето од непознат човек. Нападот е означен како неиспровоциран акт на агресија. Напаѓачот побегнал, а полицијата трага по него.

Глумецот, инаку добитник на „Златен глобус“ е познат по улогите во филмовите „Пороците на Мајами“, „Касапски кучиња“, „Фарго“, „Големиот Лебовски“ и другиАвтор: Администратор
Објавено на: 13/05/2024 15:22