Центарот на Бостон, Кристапс Порзингис, нема да има време да закрепне навреме за првиот меч од финалната серија на Источната конференција против Индијана.

- Мислам дека тоа ќе биде моментално. Штом се врати во форма и работи на тренинзите и тренинзите, се ќе биде во ред, информира Џејлен Браун, соиграчот на Порзингис.

Дваесет и осумгодишниот летонски репрезентативец целосно ја пропушти серијата од второто коло од НБА плејофот против Кливленд (4:1).

Првиот натпревар од финалето на конференцијата Бостон – Индијана ќе се игра вечер во 2 часот по полноќАвтор: Администратор
Објавено на: 21/05/2024 18:08