Анже Постекоглу побара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи ова лето, објавија британските медиуми.

Се известува дека главниот тренер на тимот е реален за обемот на аквизиции што може да се направат во еден преоден рок, но клубот има одредена резерва на средства што не ги надминува финансиските правила на Премиер лигата.

Така, меѓу потенцијалните нови играчи, австралискиот стручњак цели кон купување на напаѓач и централен фудбалер за врска.

Во оваа фаза не е јасно која е приоритетната цел на Спарс, но клубот размислува за трансфер на напаѓачот на Брентфорд, Иван Тауни и веќе неколку месеци го следи играчот од средниот ред на Челзи, Конор Галагер.Автор: Администратор
Објавено на: 21/05/2024 18:25