Играчот од средниот ред на англискиот шампион Манчестер Сити, Кевин Де Брујне, ќе потпише нов договор со клубот, објави денеска лондонски „Мирор“.

Според информациите, 32-годишниот Белгиец има намера да остане во англискиот клуб и покрај интересот на клубови од Саудиска Арабија.

Актуелниот договор на Де Брујне со Манчестер Сити е до 30 јуни 2025 година.

Манчестер сити оваа сезона ја одбрани шампионската титула во Премиер лигата, а Де Брујне придонесе со шест голови и 18 асистенции на 26 натпревари, постигна 6 гола и направи 18 асистенции.Автор: Администратор
Објавено на: 27/05/2024 00:38