Синот на Леброн Џејмс, Брони Џејмс, кој е рангиран меѓу најдобрите перспективи во НБА, учествуваше на тренингот на Лос Анџелес Лејкерс во четвртокот.

Лос Анџелес Лејкерс ги имаат 17-от и 56-от пик на претстојниот драфт во НБА лигата.

Настрана талентот на Брони Џејмс, постои уште една мотивација за Лејкерси да го изберат на драфтот подоцна овој месец - тоа би можело да ги зголеми шансите за задржување на Леброн Џејмс во составот бидејќи тој има опција да стане слободен агент.Автор: Администратор
Објавено на: 14/06/2024 14:04