На синоќешното доделување на оскарите, се случи преседан од како првиот пат филмот La La Land доби оскар за најдобар филм за да потоа оскарот отиде за филмот Moonlight.

Главна тема од вчерашното доделување на оскарите е грешката која што настана при сооштување на победникот. Имено, при прогласувањето на победниците во категоријата најдобар филм Ворен Бити ги прочита La La Land а тие еуфорично излегоа на сцената. Додека се радуваа и славеа продуцентот на шоуто ги прекина и соопшти дека сепак оскарот за најдобар филм оди за екипата на Moonlight.

Како изгледаше сето тоа погледнете во продолжение.Автор: Администратор
Објавено на: 27/02/2017 17:45