Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира Министерството за внатрешни работи во редовниот билтен.

Тројцата повредени во тепачката по укажаната лекарска помош на Ургентниот центар се пуштени на домашно лекување.

МВР претходно соопшти дека за инцидентот воградскиот автобус е приведено и едно лице.

Како што информираа, група лица синоќа нападнале патници во автобус бр. 50 на ЈСП на бул. „Крсте Мисирков“ во Скопје кај 26-ти Јули, предизвикале сообраќајка на автобусот и продолжиле со тепачка на постојката.

СВР-Скопје преземаат мерки за целосно расчистување на случајотАвтор: Администратор
Објавено на: 20/10/2017 13:34