Претставникот на домаќините Лим Хио-џун ја освои титулата на 1.500 метри „шорт-трек“ за мажи на Олимписките игри во Пјонгчанг.

Лим заврши за 2:10.485 минути, што е нов олимписки рекорд.

Втор заврши Синки Кнегт од Холандија со време 2:10.555 минути, додека третото место беше освоено од Семен Елистратов од ОАР.Автор: Администратор
Објавено на: 10/02/2018 23:44