На планинскиот премин Стража од 17:10 минути попладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Поради врнежите од снег, претходно во текот на денов забрана за камиони преку Стража имаше од 12 до 16 часот.Автор: Администратор
Објавено на: 11/02/2018 01:40