Во текот на вчерашниот ден, 42-годишен скопјанец во полиција пријавил дека од неговиот двор му бил укреден автомобилот марка „ауди А5“.

Кражбата била извршена на улицата „Горно Врановска“ во периодот од 01.00 до 04.30 часот по полноќ. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 03/04/2018 21:36