Нова сообраќајна несреќа во која учествувале автомобил и мотор се случила денес на булеварот „Борис Трајковски“ во Пинтија.

Од МВР за Курир ја потврдуваат сообраќајка и додаваат дека истата кај нив е пријавена од случаен минувач околу 12:50 часот.

Повеќе детали не се познати за несреќата.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срамАвтор: Администратор
Објавено на: 13/04/2018 15:08