Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Б. (25) од село Сарај-скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 09.12.2017 година околу 21,30 часот во Скопје на ул.”32” во хотел, откако пријавениот му ги зел и скршил наочарите на келнерот во ресторанот, почнал да го крши инвентарот и прозорците од ресторанот, а потоа го напуштил хотелот.Автор: Администратор
Објавено на: 13/04/2018 21:48