Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а четири се здобиле со полесни повреди во 11-те сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето на СВР Скопје.

Сообраќајната полиција исклучила од сообраќај двајца возачи, од кои двајца под дејство на алкохол.

Од сообраќај се исклучени и 41 нерегистрирано возило, 73 автомобили биле непрописно паркирани, а „пајакот“ подигнал возила 68.Автор: Администратор
Објавено на: 18/04/2018 08:53