Полицијата приведе шест танчерки од угостителски објект во гостиварското село Форино.

Како што соопшти МВР, станува збор за едно лице од Албанија и пет од Македонија.

Приведувањето е спроведено синоќа од 23 до 24 часот по претходна контрола на објектот, сопственост на Р.Б. од Добридол.Автор: Администратор
Објавено на: 18/04/2018 12:16