Во 01,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, се јавил 36-годишниот О.А. и пријавил дека истиот ден околу 01,30 часот на булеварот “Партизански oдреди“ застанал со своето возило “Мерцедес Ц 200“ за да влезе во аптека и го оставил возилото со клучот внатре во него.

Непознато лице го искористило тоа и го одземало возилото “Мерцедес Ц 200“ со скопски регистерски таблици.

Се работи на расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 20/04/2018 16:03