Четири непознати лица завчера физички нападнале 17-годишно лице на улица „Крсте Мисирков“ во Скопје.

Случајот во Полициската станица Бит пазар го пријавил таткото на седумнаесетгодишното момче на 23 април.

Според пријавата момчето било нападнато во 20 и 45 чаасот на автобуска постојка на булеварот „Крсте Мисирков“ при што непознатите лица го удирале со боксови во пределот на главата.

Се работи на целосно расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 24/04/2018 12:53