Шпанецот Рафаел Надал очекува тешка борба на мечот со Доминик Тим во финалето на Грен слемот Ролан Гарос.

Надал загуби од Австријците два од последните четири дуели.

- Во финалето ќе морам да играм со целата моја сила. Морам да се борам до крај, и морам да имам јасен план откако ќе излезам на теренот. Треба да направам малку повеќе од она што го направив досега на турнирот. Чувствувам дека имам потенцијал да додадам повеќе. Треба да најдам начин да го спроведам. Морам да развијам соодветни тактики. Психологијата и карактерот ќе играат многу важна улога. Неопходно е да бидам подготвен на се.Автор: Администратор
Објавено на: 09/06/2018 14:35