Македонскиот вицепрвак Вардар на утрешниот натпревар против Пјуник во рамките од 1. квалификациско коло од Лигата на Европа, нема да смета на услугите на бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо, кој не допатува со екипата во Ереван.

- Бразилецот на подготовките во Словенија заработи повреда на задната ложа, поточно има парцијална руптура. Бразилецот пропушти дел од тренинзите во финишот на подготовките за мечот со Пјуник, и поради тоа нема да биде во комбинација, соопшти Вардар на својата веб страница.

Вардарци веќе се во Ереван, денеска ќе го имаат официјалниот тренинг на стадионот „Вазген Саргсјан“.Автор: Администратор
Објавено на: 11/07/2018 10:55