Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира меѓу осумте најдобри на фјучрсот во австриски Крамзах.

Македонецот кој е втор носител, попладнево за нешто помалку од три часа игра го победи Аргентинецот Ферим Тенти со 2-1, по сетови 6:1, 3:6 и 6:4.

Наградниот фонд на турнирот изнесува 15.000 долари.Автор: Администратор
Објавено на: 11/07/2018 15:15