Црни ленти се поставени на болидите на Ферари, Саубер и Хас. Ова беше видливо првата тренинг сесија за Големата награда на Унгарија во Формула 1 на патеката „Хунгароринг“. Ова се трите екипи кои се поврзани со покојниот извршен директор на Фиат Крајслер - Серџо Маркионе.Автор: Администратор
Објавено на: 27/07/2018 13:25