Две лица биле повредени синоќа во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Неготино откако се превртел автомобилот во кој се возеле.

Повредени се возачот на автомобилот „мерцедес” Е 190 со битолски регистарски броеви и четиринаесетгодишен сопатник.

- Сообраќајката се случила во 21 часот на регионалниот пат Кавадарци - Неготино, кај кафeанатa „Три багрема“. Во сообраќајната незгода, се превртел патнички автомобил марка „мерцедес” Е 190 со битолски регистарски броеви, управуван од Е.Б.(40) од селото Марена – кавадаречко, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.Автор: Администратор
Објавено на: 28/07/2018 16:13