Дваесет и петгодишен скопјанец вчера бил донесен починат во Клиничката болница „Аџибадем - Систина“.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во 15:40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Клиничката болница „Аџибадем - Систина“ било пријавено дека кај нив бил донесен починат А.И. (25) од Скопје.

Лекар констатирал смрт кај момчето без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.Автор: Администратор
Објавено на: 29/07/2018 16:05