Две момчиња на 14 и 15 годишна возраст го загубија животот во сообраќајна несреќа која, десет минути по полноќ, се случила на влезот во струмичкото село Петралинци.

До несреќата дошло откако се судриле патничко возило „Алфа ромео“ управувано од Д.М. (28) од Струмица и моторцикл на кој се возеле двете момчиња од село Дрвош.

Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица, а телата се предадени на обдукција.Автор: Администратор
Објавено на: 12/08/2018 12:32