Еден автомобил рано утринава бил запален на улицата „Кумровец“ бр. 14 во Скопје.

Како што соопшти Територијална противпожарна единица на Град Скопје, пожарот бил локализиран во периодот од 5:06 до 5:50 часот. Интервенирале тројца пожарникари со едно возило.

Причинета е матерјална штета од 600 илјади денари.Автор: Администратор
Објавено на: 13/08/2018 10:54