Големо изненадување се случи во 2.коло на женскиот дел од Грен слмот УС Опен, откако рано утрово елиминирана е втората носителка Каролине Вознијацки.

Данската тенисерка загуби од Лесија Цуренко со 2-0, по сетови 6:4 и 6:2.

Претходно од турнирот беше елиминирана и првата носителка Симона Халеп (Романија).

Попладне на терените во Њујорк ќе стартува шеснаесетфиналната фаза.Автор: Администратор
Објавено на: 31/08/2018 09:37