Српски државјанин, кој возел влекач „Сканија“ со полуприколка, вчера попладне излетал од патот Градско-Прилеп и паднал во провалија.

МВР денеска соопшти дека несреќата се случила во 16 часот, а 41-годишниот возач С.П. се здобил со тешки телесни повреди и со возила на Итната медицинска помош е пренесен во Општата болница во Прилеп каде е задржан на лекување.

Увид на местото на несреќата извршиле јавен обвинител и екипа од Полициската станица Прилеп.Автор: Администратор
Објавено на: 04/09/2018 11:26