Мајка го напуштила своето бебе, откако го родила дома и го однела кај бабата. Мајката на родилката го пријавила случајот во полиција и веднаш го однела детето во болница. Од клиниката за детски болести за Алфа велат дека новороденчето е добра здравствена состојба и покрај тоа што мајката го донела на свет во домашни услови.

-Во СВР Скопје во 11.15 часот, женско лице пријавило дека на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла ќерката со нејзиното новороденче, го оставила и го напуштила станот. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на мајката на детето, информираат од МВР.Автор: Администратор
Објавено на: 23/10/2018 23:34