Голманот на Арсенал, Петр Чех, кој соопшти дека ја завршува својата кариера на крајот на тековната сезона, може да добие тренерска позицијата или функција амбасадор во Челзи, објави „Тајмс“.

Оваа сезона, 36-годишниот Чешки голман играше во 12 натпревари за Арсенал и прими 12 гола.

Чешкиот чувар на мрежа најголемиот дел од својата две децениска кариера помина во Челзи. Тој за „сините“ од Лондон бранеше од 2004 до 2015 година.Автор: Администратор
Објавено на: 16/01/2019 12:19