Светската лига во ватерполо која се одржува во Белград се ближи кон својата завршница. Во текот на вчерашниот ден се одиграа четвртфиналните дуели по кои формирани се двојките за полуфиналето.

Во полуфиналната денеска фаза ќе играат:

Австралија – Србија (почеток 15 часот) и

Хрватска – Шпанија (почеток 16:45 часот).

Само освојувачот на трофејот ќе обезбеди учество на Олимиските игри во Токио следната година.Автор: Администратор
Објавено на: 22/06/2019 10:55