Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира проектите од јавниот повик „Стартапувај “.

На презентацијата се најавени обраќања на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓуше, директорот на ФИТР Јован Деспотовски, како и престтавници на компании корисници на финансиска поддршка од фондот.Автор: Администратор
Објавено на: 10/07/2019 10:26