Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Според Филипова, тешко повреденото лице, од кавадаречката болница е пренесено на скопските клиники.

Како што претходно информира МВР, се судриле џип „хјундаи” и „голф”. Увидот е во тек, а сообраќајот е пренасочен.Автор: Администратор
Објавено на: 06/11/2019 19:31