Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Л.Л.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот, подолг временски период преку лажен фејсбук профил упатувал закани кон Д.Л., од дебарското село Броштица.Автор: Администратор
Објавено на: 08/11/2019 01:55